Vitamīni apelsīnos Vitamīni apelsīnos
Pietiek tikai ar vienu acu skatienu un augļa neprātīgi oranžā krāsa momentāli uzlabos garastāvokli. Kādus vitamīnus satur apelsīns? Tūliņ mēs to noskaidrosim! Grūti ir... Vitamīni apelsīnos

Pietiek tikai ar vienu acu skatienu un augļa neprātīgi oranžā krāsa momentāli uzlabos garastāvokli. Kādus vitamīnus satur apelsīns? Tūliņ mēs to noskaidrosim!
Grūti ir pateikt, kuriem cilvēkiem nav ieteicami citrusaugļi, ja nu vienīgi tiem nelaimīgajiem, kuriem ir alerģija. Jebkuros citos gadījumos „spilgtās saulītes” ir ļoti noderīgas – tās rekomendē, ja ir sirds – asinsvadu saslimšanas, nervu stresa profilaksei, kā organismu vispārspēcinošu ( it īpaši pavasarī, kad plosās avitaminoze) līdzekli. Sarkanie (Sicīlijas) apelsīni ir lielisks ( un ļoti garšīgs) līdzeklis, kurš cīnās ar onkoloģiskām saslimšanām. Lietojot tikai vienu augli dienā manāmi pazeminās risks saslimt ar onkoloģiskām slimībām. Sievietēm apelsīni ir divtik noderīgi, jo palīdz sakārtot menstruālo ciklu un mazina sāpju sindromu.

Vitamīni apelsīnos: veicam uzskaiti.

Kādi vitamīni apelsīnos ir visvairāk? Kas to padara tik veselīgu? Turpinām mūsu izmeklēšanu!

  • 1. Retinols (vitamīns A): piedalās rodopsīna sintēzē, veic acs radzenes mitrināšanu, ir neaizvietojams redzei, stimulē kolagēna sintēzi, palīdz ja ir problēmas ar ādu vai matiem, ir viens no steroīdo hormonu sintēzes aktivētājiem, uzlabo dzimumfunkciju.
  • 2. Tiamīns ( vitamīns B): veicina svara zudumu, sašķeļ ogļhidrātus un taukus. Ļoti svarīgs ja ir diēta, bet tam ir blaknes, tas veicina apetītes rašanos. Kam tad ir domāts mūsu gribasspēks? Šie vitamīni stiprina nervu sistēmu un asinsvadus, labvēlīgi iespaido sirds darbību un gremošanas – zarnu traktu darbību.
  • 3. Nikotīnskābe (vitamīns PP): piedalās oksidēšanā procesos, pazemina holesterīna līmeni asinīs, ja organismā trūkst nikotīnskābe veidojas dermatīti.
  • 4. Riboflavīns (vitamīns B2): ja organisms to satur pietiekamā daudzumā, tad tie aizstāj vizīti pie kosmetologa. Šī „sievišķā” vitamīna trūkums rada problēmas ar ādu, sasprēgājušu lūpu gļotādu, matu taukošanos, parādās smalkas krunciņas. Vīrieši no vitamīna trūkuma arī nebūs sajūsmā – pasliktinās redze, problēmas ar iekšējās sekrēcijas dziedzeriem nesagādās nekādu prieku.
  • 5. Bet cik apelsīnos ir C vitamīna…! Tas atbild par imunitāti un organisma spēju atveseļoties pēc slimībām un traumām. Konkurēt ar apelsīniem ir spējīgas vienīgi priežu skujas (taigā pārbaudīts līdzeklis pret cingu, jo tur nav nekā cita), citroni un upenes. Viens vidēja izmērā auglis satur 80 mg tīras askorbīnskābes – tā ir vidējā diennakts norma. Organisms dabīgo vitamīnu ļoti labi uzsūc, bet tā pārpalikumi momentāli tiek izvadīti no organisma, tāpēc nav jābaidās no pārdozēšanas. Ja nav alerģijas, tad dienā noteikti varat atļauties apēst 2 – 3 apelsīnus.

Kāpēc apelsīns ir noderīgs organismam?

Mēs uzzinājām, kādus vitamīnus satur apelsīni. Bet tik ļoti gribas zināt konkrēti, kāpēc tas ir tik noderīgs? Atbild ārsti – dietologi:

„No uzmundrinošā un apburošā ēterisko eļļu aromāta un fitoncīda, kuru izstaro oranžais auglis, mikrobi mūk projām, atpakaļ neatskatoties. Apelsīns tonizē un „iedarbina” visas organisma funkcijas un uzlabo garastāvokli. Daži apelsīni skaistā traukā rada vizuāli skaistu efektu un perfekti iederas jebkurā interjerā. Neviļus mūsu acu skatiens apstāsies tieši pie tiem un lūpās parādīsies smaids.”
Svaigi spiesta apelsīnu sula no rītiem ir spējīga aizstāt kafiju. Tā liks jums pamosties un pamosties jūsu apetītei. Jums ir problēmas ar asinsspiedienu? Šī augļa brīnumainais skābumiņš palīdzēs to normalizēt – gan pazeminātu, gan paaugstinātu. Protams, ka apelsīns nevar būt panaceja pret visām slimībām, ja jums ir nopietna saslimšana obligāti vajag doties vizītē pie ārsta un veikt izmeklējumus. Vēl oranžie augļi šķidrina asinis, uzlabo kuņģa – zarnu trakta darbību un atsvaidzina elpu.