Citronu sula Citronu sula
Tie, kuri nodarbojas ar jogu, uzskata, ka citronu sula ir jālieto katru dienu. Katram cilvēkam ir ieteicams dienas laikā apēst vismaz vienu citronu vai... Citronu sula

Tie, kuri nodarbojas ar jogu, uzskata, ka citronu sula ir jālieto katru dienu. Katram cilvēkam ir ieteicams dienas laikā apēst vismaz vienu citronu vai izdzert no citrona svaigi izspiestu sulu.

Citrons, tik tiešām, ir unikāls auglis, ļoti vērtīgs, bagāts ar daudz un dažādām noderīgām vielām, vitamīniem un minerāliem. Citrona ir ļoti maz kaloriju, tas satur vitamīnus: C, E, PP, B grupas vitamīnus, minerālus – kāliju, kalciju, nātriju, magniju, varu, cinku, dzelzi, fosforu, floru, boru, molibdēnu, sēru, hloru. Tik bagātu vitamīnu klāstu jūs neatradīsiet jebkurā citā sulā.

Citronu sula kopā ar askorbīnskābi nostiprina vissmalkākos kapilārus, aktīvi ņem dalību organisma atjaunošanas procesos.
Citronu sula paaugstina darba spējas, uztur psihisko līdzsvaru, tāpēc to iesaka lietot studentiem pirms eksāmena, cilvēkiem, kuriem ir sarunāta svarīga tikšanas, oratoriem, pirms publiskas uzstāšanās. Citronu sulu var lietot lai uzlabotu koncentrēšanās spējas, atmiņu, smadzeņu darbību. Izdzerot citronu sulas kokteili, cilvēks sāk justies daudz pārliecinošāk un mierīgāk un ir gatavs tikt galā ar daudzām grūtībām. Un, tas viss, ir pateicoties tām vielām, kuras atrodas citronā.

Citrons satur ļoti daudz C vitamīna un cilvēkiem, kuri bieži lieto citrona sulu, nedraud sezonālās saaukstēšanās slimības un infekcijas, kā arī pāragra krunciņu parādīšanās. Ziemā citroni saglabā savas vērtīgās īpašības un lietojot tos pavasarī, var izsargāties no pavasara avitaminozes.

Kokteili, kurš ir pagatavots no viena citrona, diviem apelsīniem un pusgreipfrūta sulas , sauc par veselības kokteili, tas vienmēr palīdzēs labi justies un saglabāt labu formu, bet ja tam vēl pievienosiet medu un diedzētus kviešu asnus, tad no jums atkāpsies ļoti daudzas slimības.

Ja katru rītu iedzer glāzi citrona sulas, kura ir atšķaidīta ar karstu ūdeni, tad vistuvākajā laikā uzlabosies sejas ādas krāsa, bet figūra kļūs slaidāka, jo citrona sula izvada no organisma toksīnus un kaitīgās vielas. Uzskata, ka zaļā citrona sula darbojas aktīvāk, nekā dzeltenā citrona sula.

Sulai ir izteikta pretmikrobu un antiseptiska darbība. Dažās Āfrikas valstīs ar citrona sulu ārstē skorpionu kodumus.

Tautas medicīnā jau no seniem laikiem lieto citrona sulu dažādu slimību ārstēšanai. Piemēram, Avicenna ar citrona sulu ārstēja sieviešu saslimšanas – amenoreju, dzemdes noslīdēšanu, sarežģījumus pēc dzemdībām.

Citrona sula ir noderīga tad, kad ir ateroskleroze. Tā lieliska veicina asinsvadu elastību. Vēl to lieto, ja ir nepareiza vielmaiņa, nieru saslimšanas un kuņģa – zarnu trakta saslimšanas. Citronu sula palīdzēs novērst insultu un infarktu, jo neitralizē asinsspiedienu.

Ja sāp kals – ir angīna, faringīts, tad ar citrona sulu, kura ir atšķaidīta ar siltu ūdeni, skalo kaklu – tā nogalina baktērijas. Kaklu var arī sasmērēt ar citrona sulu.

Citronu sula ar ķiplokiem atvieglo bronhiālo astmu. Vajag rūpīgi sasmalcināt 5 citronus un 2 ķiploku galviņas, apliet ar 1 litru atdzesēta, vārīta ūdens un ļaut nostāvēties 5 dienas. Tad izkāst un lietot pa 1 ēdamkarotei pirms ēšanas.

Zobu tīrīšana būs daudz efektīvāka, ja ūdenim, kurš paredzēts mutes skalošanai, pievienosiet citrona sulu. Tāds ūdens nodrošinās kariesa profilaksi. Izskalojot muti ar ūdeni, kuram ir pievienots citrons, bet pēc tam ar sodas ūdeni, var atbrīvoties no zobu sāpēm.

Pateicoties antiseptiskajam īpašībām, citronu sula var epidēmiju laikā nogalināt vīrusus. To var lietot visdažādākajos veidos: pievienot tējai, ūdenim, pat sviestam un eļļai.