Greipfrūta sula. Greipfrūta sula.

Greipfrūta sula.

Par visu februāris 21, 2016 oranges

Greipfrūts ir viens no izplatītākajiem citrusu augļiem, kuru pie mums atved no tālajiem tropiem. Kā jebkura cita citrusu augļu sula, tā arī greipfrūtu sula... Greipfrūta sula.

Greipfrūts ir viens no izplatītākajiem citrusu augļiem, kuru pie mums atved no tālajiem tropiem. Kā jebkura cita citrusu augļu sula, tā arī greipfrūtu sula ir ļoti noderīga organismam, tikai tai ir rūgtena piegarša. Dažiem, tieši šī rūgtuma dēļ, greipfrūtu sula negaršo.

Ja jūs izdzerat vienu glāzi greipfrūta sulas, tas nodrošina jūsu organismu ar C vitamīna diennakts devu. Greipfrūtu sulā ir atklāti E vitamīni, PP grupas vitamīni un B vitamīni ( to daudzums ir mazs). Minerālais sastāvs greipfrūtam nav liels, tas satur mazliet kāliju, kalciju, magniju, nātriju, fosforu, dzelzi un dažus citus mikroelementus. Toties sula ir bagāta ar citām organiskām vielām: alkolaīdiem, flavonoīdiem, pektīnu, ēteriskajām eļļām un antioksidantiem. Šajā brīdī ārsti greipfrūtā ir atklājuši vairāk par 50 vielām, kurām ir pretvēža iedarbība.

Greipfrūta sula satur ļoti maz olbaltumvielu un tauku, tāpēc tai ir ļoti zema kaloritāte, tikai 38 kkal 100 ml sulas.

Jebkuras citrusa augļu sulas ir ļoti noderīgas imunitātes stiprināšanai, tāpēc, ka tajās ir liels C vitamīna daudzums. Protams, ka greipfrūta sula nav izņēmums. Ja organismā trūkst askorbīnskābes, tad ļoti slikti dzīst rētas, var rasties smaganu asiņošana. Greipfrūtu sula satur dabiskos alkoloīdu hinīnu, kurš rada pretiekaisuma un temperatūru pazeminošu darbību, tāpēc tāds dzēriens ir spējīgs atvieglot stāvokli, tad, kad ir ķermeņa drudzis.

Greipfrūtu sula ir ļoti veselīga slimniekiem, kuriem ir cukura diabēts. Piemēram, apelsīnu sulu tādos gadījumos ne vienmēr drīkst dzert, jo tai ir lielāks cukura daudzums. Greipfrūtu sula ir spējīga pastiprināt insulīna darbību, ar to tad arī tiek izskaidrotas tās, cukuru pazeminošās īpašības.

Greipfrūtu sula reti kad izsauc alerģiskas reakcijas.

Ja ir kuņģa un zarnu trakta saslimšanas, tad šo sulu jālieto uzmanīgi, tāpēc, ka tajā ir daudz skābju. Dzēriens stimulē kuņģa sulas izdalīšanos un uzlabo zarnu trakta darbību, kā arī palīdz izvadīt no organisma toksīnus un kaitīgās vielas. Greipfrūts tiek uzskatīts par augli, kurš palīdz sadedzināt taukus, tāpēc to iesaka dzert svara samazināšanai. Pētījumi pierādīja, ka tas paātrina vielmaiņas procesus organismā, nomāc bada sajūtu.

Greipfrūtu sula palīdz tikt galā ar nervu spriedzi, normalizē miegu, tonizē nervu sistēmu, ēteriskās eļļas, kuras tā satur, palīdz atbrīvoties no noguruma. Vitamīns B veicina nervus sistēmas normālu darbību. Zinātnieki apgalvo, ka lietojot šo sulu uzlabojas atmiņa un uzmanība.

Greipfrūta sula labvēlīgi iedarbojas uz visu organismu. Tā ir ļoti noderīga ja ir aknu, žults pūšļa saslimšanas. To drīkst dzert, ja nierēs ir akmeņi, ir nieru un urīnpūšļa iekaisums.

Greipfrūtu sula ir noderīga, ja ir sirds un asins vadu saslimšanas. Tā samazina arteriālo spiedienu, palīdz atbrīvoties no holesterīna.

Greipfrūtu sulu nav ieteicams lietot, ja ir kuņģa un zarnu slimību saasinājums, gastrīts, urīnu izvadošu sistēmu saslimšana.

Svarīgi ir zināt, ka greipfrūtu sulu nedrīkst lietot kopā ar daudziem medikamentiem. Tas ir saistīts ar to, ka sula satur ķīmiskas vielas, kuras bloķē fermentus, kuri ir svarīgi normālai ārstniecības līdzekļu pārstrādei.